رییس اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی کاشان از صادرات بیش از ۱۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی از این شهرستان به خارج از کشور در سال گذشته خبر داد.

روابط عمومی این اداره ˈمحمدرضا آرینˈ اظهار کرد: ارزش فرش های صادراتی را بیش از ۱۴۲ میلیون دلار بوده که بالاترین میزان صادرات را از لحاظ ارزش به خود اختصاص داده است.

وی افزود: دو هزار و ۱۰۰ تن میلگرد ساختمانی، سه میلیون و۵۰۰ هزار لیتر انواع نوشابه های گازدار و بدون گاز، آبلیمو، آبمیوه و آب آشامیدنی، گلاب و عرقیات گیاهی از دیگر کالاهای صادراتی این شهرستان در این مدت بوده است.

به گفته آرین ،همچنین در این مدت ۵۰۰ هزار مترمربع کاشی گرانیتی و لعابی، شش هزار و ۲۸۸ دستگاه کولرآبی و اجاق گاز، چهار هزار و ۴۷۲ تن انواع سیمان پرتلند، ۱۹هزار تن لوله چدنی آب رسانی، ۳۵ دستگاه باسکول ثابت همکف و انواع لنت ترمز خودرو نیز از این شهرستان صادر شده است.

وی ارزش کالاهای صادر شده را ۱۸۸ میلیون دلار طی ۴۶۵ فقره گواهینامه صادراتی عنوان کرد.

رییس اداره استاندارد کاشان خاطرنشان کرد: کالاهای صادراتی به کشورهای انگلستان، فرانسه، اسپانیا، ژاپن، استرالیا، آلمان، ترکیه، ترکمنستان، کامرون، تاجیکستان، گرجستان ،داغستان، قزاقستان، قرقیزستان، آذربایجان، هندوستان، پاکستان، افغانستان، عراق، نیوزلند، سودان، کانادا، اردن، تایوان، آفریقای جنوبی، سنگال، قطر، سوئد، بحرین، عمان، عربستان، کویت، امارات متحده عربی، قبرس، زامبیا و چین صادر شده است.

تاریخ ارسال: 1393/2/7
تعداد بازدید: 1751

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
سایت:
نظر:
متن داخل تصویر را وارد نمایید:
این قسمت به حروف بزرگ و کوچک حساس نیست.
.:sepideh carpet co:.